недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 65
home Фудбал

Ниту Роналдо не беше поштеден: Новата ѕвезда на Јувентус мораше да пее пред соиграчите качен на стол (УРНЕБЕСНО ВИДЕО)

Ниту Роналдо не беше поштеден: Новата ѕвезда на Јувентус мораше да пее пред соиграчите качен на стол (УРНЕБЕСНО ВИДЕО)

Свој перформанс имаа и Емре Џан, Жоао Кансело и Леонардо Бонучи. Кристијано Роналдо според она што може да се види на видеото запеа баш од срце, Бонучи пее како никогаш да не заминал од клубот, додека пак Емре Џан ја покажа својата шансониерска душа.

Јувентус денеска го очекува натпреварот од првото коло од новата сезона кај Киево, а во тимот очигледно владее одлична атмосфера.

Со еден збор пекол. Станува збор за момент кај што мра да се качат на столче да пред сите соиграчи да запеат.

Кристијано Роналдо беше еден од изведувачите на вечерта, а може да се констатира дека подобро му е да се држи до фудбалот.