недела, 2. април 2023. Вести денес: 36
home Фудбал

„Ништо од она што го прикажува Бејл не чини 100 милиони“

„Ништо од она што го прикажува Бејл не чини 100 милиони“

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид, Хорхе Валдано смеат дека Герет Бејл не ги оправда 100 милиони евра платени за негов ангажман.

– Ништо од она што прави Бејл, не чини 100 милиони, изјави Аргентинецот за време на анализата на натпреварот меѓу Реал и Атлетико Мадрид кој заврши нерешено 1:1.

За разлика од Бејл, Валдано ма само пофални зборови за Роналдо.

– Кристијан е во одлична форма, физичка силно подготвен. Тој се чувствува многу уверен и тоа многу му помага, рече Валдано.

МИА