понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 12
home Фудбал

Ништо од Мначестер Јунајтед: Манџукиќ снимен во опрема на новиот клуб (Видео)

Ништо од Мначестер Јунајтед: Манџукиќ снимен во опрема на новиот клуб (Видео)

И дефинитивно Марио Манџукиќ нема да го засили Манчестер Јунајтед во јануарскиот преоден рок.

Хрватскиот репрезентативец долго се поврзуваше со трансфер на „Олд Трафорд“, но на крајот тој кариерата сепак ќе ја продолжи во Катар.

На социјалните мрежи протече снимка на која се гледа напаѓачот во опремата на катарскиот клуб Ал Духаил клуб во кој во моментов игра неговиот поранешен соиграч од Јувентус, Мехди Бенатија.

Коронавирус