сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 92
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Илинден

home Фудбал

Нишино ја напушта селекторската функција

Нишино ја напушта селекторската функција

Селекторот на јапонската фудбалска репрезентација Акира Нишино ќе ја напушти функцијата на крајот од јули.

Под негово водство Јапонија стигна до осминафиналето на Светското првенство 2018, каде што загуби од Белгија со 3:2 со голови примени во последните дваесетина минути.

– Договорот на Нишино со националниот тим истекува на крајот од овој месец. Тој нема да остане на таа позиција, изјави претседателот на  Јапонската фудбалска асоцијација, Коџо Тасима.

Главниот кандидат за наследник на Нишино на клупата на Јапонија е германскиот стручњак Јирген Клинсман.

 

Парламентарни избори 2020