четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 162
home Фудбал

Никој како Салах: Даде голови на девет меча по ред за Ливерпул!

Никој како Салах: Даде голови на девет меча по ред за Ливерпул!

Египетскиот репрезентативец Мохамед Салах вчера постигна два гола во триумфот на Ливерпул кај Атлетико Мадрид (3-2) и така се запиша во историјата.

Салах на таков начин стана првиот фудбалер на Ливерпул кој успеал во историјата на клубот да постигне голови на девет меча по ред.

Серијата ја почна против Челси, а ја продолжи на натпреварите со Лидс, Кристал Палас, Бретфорд, Манчестер сити, Вотфорд, милан, Порто и Атлетико Мадрид.

Коронавирус