понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 132
home Фудбал

Никој како Ибра – повторно на свој начин ги средуваше работите на теренот! (ВИДЕО)

Никој како Ибра – повторно на свој начин ги средуваше работите на теренот! (ВИДЕО)

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ не успеа да постигне гол против Аталанта. Тој одигра добар меч, но повторно еден негов потег привлече внимание на социјалните мрежи.

Ханс Хатебоер се обиде да избори место покрај Лукас Билја, а го турна него кон Ибра, по што Швеѓанецот го фати за дел од вратот.

На крајот никој не направи ништо, а Ибра си го реши проблемот на свој начин и помина без предупредување од судијата.

Коронавирус