четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Нико Ковач го презема Волзбург

Нико Ковач го презема Волзбург

Хрватскиот фудбалски тренер Нико Ковач е на добар пат да договори нов клупски ангажман и тоа на познато место.

Имено како што пренесуваат германските медиуми Ковач ќе го преземе бундеслигашот Волфзбург кој се раздели со тренерот по завршувањето на оваа сезона.

Нико одлично го водеше Ајнтрахт Франкфурт, потоа имаше епизода и во Баерн Минхен, плус долги години како играч настапуваше во Германија, па одлично го познава фудбалот и состојбите во истиот.

Последен клуб на Хрватот беше Монако, претходно освен во Ајнтрахт и Баерн беше селектор на „коцкестите“ на надежите до 21 година и сениорите, плус работеше во академијата на РБ Салцбург.

Коронавирус