петок, 24. март 2023. Вести денес: 3
home Фудбал

Невил го најави трансферот на Мегваер во Јунајтед

Невил го најави трансферот на Мегваер во Јунајтед

Објава на Гери Невил на Твитер ги разбранува духовите меѓу навивачите на Манчестер Јунајтед и Лестер.

Според многумина, Невил навести дека Јунајтед е близу до привлекувањето на Хари Мегваер.

– Се прибижува почетокот на Премиер лигата, Манчестер Јунајтед против Лестер, Мегваер против Варди, напиша легендата на „црвените ѓаволи“.

„Црвените ѓаволи“ се сериозно поврзани со таков трансфер, а менаџерот Жозе Мурињо одамна инсистира на тоа да купи нов дефанзивец во тимот.

loading...