сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 62
home Фудбал

НЕВЕРОЈАТНО КОЛКУ СЛИЧНОСТИ: Меси и Роналдо имаат по еден трофеј со репрезентацијата! Се чини дека сè е копирано

НЕВЕРОЈАТНО КОЛКУ СЛИЧНОСТИ: Меси и Роналдо имаат по еден трофеј со репрезентацијата! Се чини дека сè е копирано

Аргентинецот Лионел Меси успеа да го освои својот прв трофеј со националниот тим во кариерата, а интересно е што тоа го стори истиот ден со неговиот голем ривал Кристијано Роналдо, само пет години подоцна.

И двајцата ги остварија своите победи на 10 јули, а покрај тоа, Меси и Роналдо ги освоија своите трофеи против репрезентацијата која беше домаќин на ова натпреварување. Португалија против Франција, и Аргентина во дуел со Бразил.

Покрај тоа, тие го добија и финалниот натпревар со ист резултат – 1: 0, додека голот го постигна еден од соиграчите. Ако претпоставиме дека датумот е 10,7. можеби ништо не е важно, но Меси има број 10 и Роналдо 7.

Едноставно е неверојатно колку сличности и симболики има во овие два триумфи.