среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 193
home Фудбал

Неверојатна статистика: Левандовски постигнува гол на секои 37 минути во новата сезона

Неверојатна статистика: Левандовски постигнува гол на секои 37 минути во новата сезона

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, постигнува гол на секои 37 минути оваа сезона во Бундеслигата, според порталот Goal.com.

На натпреварот од 5. коло против Ајнтрахт Франкфурт (5:0), 32-годишниот Полјак постигна „хет-трик“.

Вкупно во сезоната 2020/21, Левандовски одигра 5 натпревари на кои постигна 10 гола и даде 3 асистенции.

Коронавирус