среда, 15. јули 2020. Вести денес: 54
home Фудбал

Неверојатен гаф во Србија – „На стадионот присуствуваа милион гледачи, а натпреварот заврши 5,4“ (ВИДЕО)

Неверојатен гаф во Србија – „На стадионот присуствуваа милион гледачи, а натпреварот заврши 5,4“ (ВИДЕО)

Војводина се пласираше во полуфиналето на купот на Србија откако по изведување на пенали со 5-4 беше подобра од Младост од Лучане. Сепак, главна ѕвезда во северниот дел на Србија беше спикерката на вести која изјави дека на натпреварот присуствувале милион гледачи, а конечниот резултат бил 5,4.

ИЗВОР: ЕКИПА.МК