сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Фудбал

Нестварни сцени од Копа Либертадорес – играчите на Бока фрлаа метални огради

Нестварни сцени од Копа Либертадорес – играчите на Бока фрлаа метални огради

Бока Јуниорс е елиминирана од Копа Либертадорес, откако беа поразени од Атлетико Минеиро со 3:1.

Меѓутоа, тоа што се случуваше во соблекувалната и тунелот е далеку од фудбалска работа. По мечот се случи жесток инцидент меѓу играчите на двете екипи, во сето тоа се вмеша и полицијата и обезбедувањето.

Играчоте на Бока по натпреварот фрлаа метални огради и се што им се најде пред раце, за потоа да стане вистинска мешаница.

Потоа играчите на Бока влетаа и во соблекувалната на Атлетико, реагираше и обезбедувањето, изби тепачка по што хаосот се продлабочи.

Еве како изгледаше сето тоа:

Коронавирус