четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 159
home Фудбал

Несторовски ја покажа својата големина: Македонецот со мајсторски гол се врати во дресот на Палермо (ВИДЕО)

Несторовски го постигна својот 14. гол оваа сезона за Палермо, меѓутоа тоа беше само за намалување на 3:1, по што гостите успеаја да постигнат уште еден гол во финишот на натпреварот.
Несторовски ја покажа својата големина: Македонецот со мајсторски гол се врати во дресот на Палермо (ВИДЕО)

По репрезентативната должност, за која во Палермо не беа најсреќни, Илија Несторовски се врати на клупските обврски кон тимот од Сицилија, постигнувајќи гол, но неговиот клуб загуби со 3:2 на гостувањето кај Парма, директниот ривал за пласман во Серија А.

Несторовски го постигна својот 14. гол оваа сезона за Палермо, меѓутоа тоа беше само за намалување на 3:1, по што гостите успеаја да постигнат уште еден гол во финишот на натпреварот.

По 33. кола во италијанската втора лига, Палермо се трети со 57 поени, еден помалку од второпласираниот Фросиноне и четири пред Парма. Два тима директно влегуваат во италијанската елита, така што до крајот на сезонат ќе биде многу интересно.

Макфакс.мк

фото:ЕПА