вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 36
home Фудбал

Неславно деби на Португалецот во ЛШ за Јувентус: Кристијано Роналдо расплакан го напушти теренот (ВИДЕО)

Неславно деби на Португалецот во ЛШ за Јувентус: Кристијано Роналдо расплакан го напушти теренот (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо неславно ја започна авантурата во Јувентус во Лигата на шампионите, со црвен картон. Иако можеби и престрого досуден, без некоја посебна причина сепак судијата го расипа неговото деби во ова натпреварување.

По еден дуел со дефанзивецот на Валенсија, Џејсон Муриљо, Португалецот доби исклучување, иако според многумина немаше никаква причина за такво нешто.

Погледнете го црвениот картон на Кристијано Роналдо:

Коронавирус