четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 14
home Фудбал

Необичен старт на мечот со Хетафе: Сите фудбалери на Барса истрчаа во – ист дрес (ФОТО)

Необичен старт на мечот со Хетафе: Сите фудбалери на Барса истрчаа во – ист дрес (ФОТО)

Барселона денеска игра против Хетафе во шпанската Ла Лига, а мечот имаше навистина необичен старт, откако сите фудбалери на каталонскиот гигант истрчаа на теренот во ист дрес, односно во тој на Осман Дембеле во знак на поддршка за младиот фудбалер.

Французинот се повреди и го очекува долга пауза надвор од терените, па поради тоа неговите соиграчи решија да му дадат поддршка во овие тешки моменти за него и затоа излегоа во неговиот дрес.

Коронавирус