среда, 23. септември 2020. Вести денес: 129
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

home Фудбал

Необичен начин на точење пиво на новиот стадион на Тотенхем (ВИДЕО)

Необичен начин на точење пиво на новиот стадион на Тотенхем (ВИДЕО)

Тимот од северен Лондон уште пред неколку месеци го заврши новиот модерен стадион, но и натаму игра на „Вембли“ поради некои финеси пред отворањето на новата арена.

На социјалните мрежи излезе видео од барот на новиот стадион на „Петлите“ и новиот начин на точење на пиво. Со новиот иновативен метод навивачите сами ќе може да си точат пиво на полувреме, а точењето ќе оди многу побрзо од претходно.

Погледнете:

Коронавирус