сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 53
home Фудбал

Нема да верувате колкава сума на пари ќе земе Конте ако добие отказ од Интер

Нема да верувате колкава сума на пари ќе земе Конте ако добие отказ од Интер

Познати се условите за раскинување на договорот на Интер со тренерот Антонио Конте, пренесува „Corriere dello Sport“.

Во случај на отказ, на италијанскиот фудбалски стручњак, клубот ќе мора да му плати казна во висина од 150 милиони евра.

Во исто време, Конте е најплатениот тренер во Серија А – неговата плата е 12 милиони годишно.

Во моментов Интер е на 4. место на табелата во италијанскиот шампионат со 65 бода, 11 помалку од водечкиот Јувентус. (МИА)

Коронавирус