петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 154
home Фудбал

Некои работи ги може само Златан: Детенце сакаше автограм до Ибра и го доби, му се потпиша на неверојатно место (ВИДЕО)

Некои работи ги може само Златан: Детенце сакаше автограм до Ибра и го доби, му се потпиша на неверојатно место (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ успеа да дојде до 500 голови во текот на својата кариера. Во поразот на својот Лос Анџелес Галакси од Торонто, мрежата на домаќинот тој ја затресе на доста ефетивен начин.

Ибрахимовиќ после мечот го бркаа од сите страни, затоа што во Торонто го видоа сега и можеби никогаш повеќе.

А каков шоумен е Ибра не мора да збориме, тој после мечот делеше автограми, а потоа тргна кон автобусот. Меѓутоа таму слушна како го вика едно дете, па се врати и му се потпиша на чело.

Коронавирус