четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 56
home Фудбал

Нејмар со иронична порака до судијата: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Нејмар со иронична порака до судијата: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен беше незадоволен од судијата во полуфиналниот натпревар од Купот на Франција со Монпелје (2:2, на пенали – 6:5).

Бразилецот влезе како замена во 86. минута и доби жолт картон неколку минути подоцна. Поради овој картон, Нејмар нема да може да игра во финалето на турнирот.

– Играв пет минути, фаулирав, и ми покажуваат жолт картон без двоумење. Ви благодарам што ме лишивте од можност да играм во финалето. Мислам дека ова е нешто лично, а? – напиша Нејмар на Инстаграм.

Натпреварот го судеше Жереми Пињар.

Во финалето ПСЖ ќе се соочи со подобриот од дуелот Монако – Руми Валер.

ЕУРО 2020

Македонија