сабота, 28. март 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Нејмар се повреди на пријателскиот натпревар против Нигерија

Нејмар се повреди на пријателскиот натпревар против Нигерија

Бразилскиот репрезентативец и фудбалер на ПСЖ Нејмар се повредени во пријателскиот натпревар против Нигерија. Напаѓачот беше заменет во 12. минута од средбата.

Бразилецот се држеше за задната лева ложа додека го напушташе теренот.

Оваа сезона Нејмар постигна четири гола на пет натпревари од францускиот шампионат.