понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 23
home Фудбал

Нејмар се повреди,ја пропушта Барселона

Нејмар се повреди,ја пропушта Барселона
epa08882859 Paris Saint Germain's Neymar Jr reacts in pain during the French Ligue 1 soccer match between PSG and Lyon at the Parc des Princes stadium in Paris, France, 13 December 2020. EPA-EFE/YOAN VALAT

Францускиот фудбалски клуб ПСЖ е во шок по повредата на фудбалерот Нејмар, откако тој го напушти теренот во 60. минута во Куп дуелот против Каен.

ПСЖ го доби мечот со 1-0 со голот на Кеан, меѓутоа она што беше во фокусот на вниманието е токму Бразилецот, кој сега е во трка со времето да настапи против Барселона во нокаут фазата од ЛШ..

Јасно е дека ПСЖ ќе биде без услугите на Ди Марија кој е повреден и сигурно нема да настапи против Каталонците .

ЕУРО 2020

Македонија