сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Фудбал

Нејмар се поднови со нов специјален модел на хеликоптер – еве колку пари го чинеше овој луксуз (ФОТО)

Нејмар се поднови со нов специјален модел на хеликоптер – еве колку пари го чинеше овој луксуз (ФОТО)

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Нејмар објави фотографија на социјалните мрежи на која позира пред редок модел на хеликоптер од производителот „Мерцедес“ за кој напаѓачот на ПСЖ издвоил 10, 5 милиони долари.

Нејмар на фотографијата објавена на својот Инстаграм профил на кој има 155 милиони следбеници, позира пред луксузниот дом во Рио де Женеиро, додека во заднина е стациониран хеликоптер во црна боја со неговите иницијал „NJR“.

Летото, од марката „Мерцедес“, модел H-145, не е во сериско производство и се изработува само по специјални нарачки.

Дизајнот на леталото е инспириран од футуристичкиот автомобил на суперхеројот Бетмен, чиј голем обожавател е 29-годишниот Нејмар.

Коронавирус