понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 160
home Фудбал

Нејмар распали по судиите

Нејмар распали по судиите

Повредениот Нејмар проследи од трибините како неговите соиграчи од ПСЖ сензационално отпаѓаат од Лигата на Шампионите по 1:3 во реваншот со Манчестер Јунајтед.

Непосредно по завршувањето на дуелот Бразилецот ги искористи социјалните мрежи за да го демонстрира својот гнев. Тој се насочи кон судиите, кои по разгледувањето на ВАР досудија пенал за игра со лакот на Кимпембе по удар на Далот.

Според Нејмар сепак одлуката е срамотна.

-Тоа е срамно. Поставени се четири лица, кои не се разбираат од фудбал, да гледаат на забавена снимка пред телевизорот. Нема ништо. Каде би требало тој да ги стави рацете, напиша Нејмар.

Локални избори 2021