среда, 8. декември 2021. Вести денес: 69
home Фудбал

Нејмар призна: Да ја удрив но…

Нејмар призна: Да ја удрив но…

Најила Триндад пред неколку недели го обвини Нејмар за силување. Во јавноста излегоа некои детали кои одат на штета на фудбалерот на ПСЖ: видео од хотелот, како и нивните пораки…

„Тој ме тепаше, дури и го фотографираше мојот задник на кои се гледаат модринките, најверојатно сакаше да им се фали на неговите пријатели. Следниот ден јас го удрив бидејќи не сакав да одам лута дома, тој ме силуваше. Беше пијан и дрогиран, сето ова го потврди преку пораките кои ми ги прати“, напиша Тиндад.

И Нејмер се огласи во јавноста, даде изјава во полиција, тврди дека не ја силувал.

„Сексуалниот однос беше желбата на двете страни, таа сакаше да ја удрам неколку пати“, изјави Нејмар.

Во меѓувреме двојката доби и тужба за клевета.

„Сакам правдата да ја истерам до крај, јас сум по трауми, сакам да плати за она што го стори“, изјави таа.

Извор: sportmedia.mk

 

 

Коронавирус