недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Нејмар преговара со Јувентус?!

Нејмар преговара со Јувентус?!

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар, летово ќе биде во центарот на вниманието, затоа што во неколку наврати тој го изрази незадоволството од моменталната средина.

Според информациите од Италија, Јувентус е една од неговите можно дестинации, откако е веќе јасно дека тој ќе го напушти тимот од Париз ова лето.

Барселона понудо 40 милиони евра плус Ракитиќ и Кутињо, но „светците“ ја одбија таа понуда.

Нејмар дојде во францускиот првак пред две години за 222 милиони евра и досега настапи на 58 натпревари, постигнувајќи 51 погодок.

 

Коронавирус