недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 80
home Фудбал

Нејмар порано од сите други играчи на ПСЖ замина на одмор

Нејмар порано од сите други играчи на ПСЖ замина на одмор

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар веќе е во својата татковина, Бразил, објави „Ле Паризиен“. Играчот нема да настапи на последниот меч на сезоната против Ремс поради дисквалификација, па клубот му даде да оди на одмор порано пред другите.

Сепак, за Нејмар не е завршена сезоната, бидејќи во јуни го очекуваат настапи за бразилската репрезентација на Купот на Америка.

Коронавирус