среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 149
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Нејмар по поразот од Манчестер Сити: Војната продолжува

Нејмар по поразот од Манчестер Сити: Војната продолжува

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар проговори по вчерашниот пораз од Манчестер сити со 1:2 во првото полуфинале во Лигата на шампионите.

– Ја изгубивме битката, но војната продолжува. Верувам во нашиот тим, верувам дека можеме да бидеме и подобри. Одиме напред ПСЖ! 1% шанса, 99% верба – напиша Бразилецот на Инстаграм.

Реваншот ќе се одржи во Манчестер на 4 мај. (МИА)

Коронавирус