понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 41
home Фудбал

Нејмар одлучи да остане во ПСЖ

Нејмар одлучи да остане во ПСЖ

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар одлучи да не го напушти клубот ова лето.

Според шпанскиот портал „АС“, 26-годишниот Бразилец е заинтересиран да работи со новиот тренер Томас Тухел.

ПСЖ, исто така, нема намера да го продаде играчот.

Во тековната сезона, Нејмар настапи на 36 натпревари и постигна 30 погодоци, забележа и три асистенции.

МИА

Коронавирус