петок, 25. септември 2020. Вести денес: 146
home Фудбал

Нејмар нема да игра на првиот дуел против Манчестер Јунајтед во ЛШ

Нејмар нема да игра на првиот дуел против Манчестер Јунајтед во ЛШ

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар сигурно нема да игра во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на Шампионите против Манчестер Јунајтед.

Дуелот на „Олд Трафорд“ е закажан за 12 февруари, а дотогаш Бразилецот нема да е опоравен од повредата која ја заработи на натпреварот против Стразбур пред неколку дена.

Нејмар беше присилно заменет по паузата и го напушти теренот во солзи. Во моментов тој се уште не може да стапне целосно и нема да се ризикува со негово избрзано вклучување во игра.

Добрата вест за ПСЖ е дека Нејмар ќе биде на линија за реваншот кој ќе биде на 6 март.

Повредата на бразилската ѕвезда е во петтата метатарзална коска на стапалото на десната нога. Обично опоравувањето од таква повреда трае неколку недели.

Коронавирус