сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Нејмар: Не можам да те дочекам љубов моја!

Нејмар: Не можам да те дочекам љубов моја!

Најголемата ѕвезда на Пари Сен-Жермен, Нејмар објави нов пост на својот Инстаграм. Бразилскиот фудбалер постот го посвети на Лигата на шампионите која ќе продолжи во август.

– Не можам да те дочекам, љубов моја! – напиша Нејмар.

ПСЖ се пласира во четвртфиналната фаза.

Одлучено е оваа сезона четвртфиналето, полуфиналето и финалето на Лигата на шампионите да се играат во формат „Фајнал 8“. Натпреварите од завршниот турнир ќе се одржат од 12 до 23 август во Лисабон.

Локални избори 2021