среда, 22. мај 2019. Вести денес: 4
home Фудбал

Нејмар не е на списокот засилувања во Барселона

Нејмар не е на списокот засилувања во Барселона

Претседателот на Барселона, Џозеф Марија Бартомеу, ги отфрли гласините за можно враќање на Нејмар.

– Никогаш не сум зборувал за враќање во Барселона ниту со Нејмар ниту со неговиот татко. Станува збор за играч на ПСЖ, и јас не мислам дека парискиот клуб планира да продава играч како него. Ние планираме да се подготвуваме за следната сезона, но Нејмар не е на нашите списоци, соопшти Бартомеу.

Претходно во медиумите се појавија информации за можно враќање на бразилскиот напаѓач во “Барселона”.

Во тековната сезона, Нејмар одигра 23 натпревари за ПСЖ, постигна 20 гола и оствари 11 асистенции.

Бразилецот во 2017 година направи трансфер од Барселона во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра.