среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 88
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Фудбал

Нејмар го доживува својот најдобар период во ПСЖ

Нејмар го доживува својот најдобар период во ПСЖ

Фудбалерот на ПСЖ, Маркињос смета дека Нејмар го минува најдобриот период откако е дојден во клубот. Според него, напаѓачот ги надмина тешкотии со кои се соочуваш по доаѓањето во Париз.

– Мислам дека Нејмар го доживува својот најдобар период во ПСЖ. Тој е многу важен за тимот, прави големи работи. Одличен е во нападот, а кога е потребно помага и во одбраната. Зад него е година на адаптација. Знаеме дека по трансферот од Барселона му беше  многу тешко да го научи јазикот, да изгради врски во нов тим. Сега ја минува втора година и е среќен. Тоа се гледа и на теренот, истакна Маркињос.

Нејмар во ПСЖ дојде од Барселона за рекордни 222 милиони евра.

МИА