сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 125
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Нејмар го цитира Боб Марли

Нејмар го цитира Боб Марли

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар објави на Инстаграм изјава на познатиот уметник Боб Марли.

– Проблемот е што кога сте вистински, тие ве мразат. Кога сте лажни, тие ве сакаат, напиша Нејмар.

Претходно се појавија информации дека парискиот клуб решил да се ослободи од играч кој е принуден да тренира сам. За него се заинтересирани Реал Мадрид, Барселона и Јувентус.

Во сезоната 2018/19 година, Нејмар одигра 28 натпревари за парижаните, постигна 23 голови и 13 асистенции.

Бразилецот во моментов на фудбалскиот пазар се проценува на 180 милиони евра.

Парламентарни избори 2020