понеделник, 12. април 2021. Вести денес: 134
home Фудбал

Неизвесен натпреварот на младата репрезентација со Фарски острови

Неизвесен натпреварот на младата репрезентација со Фарски острови

Утре во 10 часот ќе се знае дали македонскиот национален тим за фудбалери до 21 година, ќе игра со Фарски острови. Проблем е замрзнатиот терен.

Судиите и делегатот во 10 часот ќе извршат инспекција на теренот, и потоа на официјален состанок ќе информираат дали има услови да се игра мечот на младите селекции, или ќе мора да биде одложен.

Македонските таленти имаа тренинг кој траеше 40-тина минути, и тоа на мал дел од теренот, кој бил најмалку замрзнат. Доколку состојбата не се подобри, големи се шансите да не се игра овој дуел од квалификациите за ЕП. И домашната селекција ја информираше УЕФА за состојбата во Торшавн.

Коронавирус