вторник, 2. август 2022. Вести денес: 88
АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Фудбал

Недвед тврди: Пирло и Роналдо остануваат во Јувентус

Недвед тврди: Пирло и Роналдо остануваат во Јувентус

После синоќешниот тежок пораз на Јувентус од Милан денес се одржа итен состанок за иднината на Пирло.

Иако се шпекулираше дека може да добие отказ, сепак раководството одлучи да му даде можност на Пирло да ја заврши сезоната на кормилото на Јувентус и да се обиде да обезбеди пласман во ЛШ.

Потпретседателот Недвед призна дека тимот се наоѓа во тешка ситуација, но потврди дека Пирло и Роналдо остануваат.

„Се соочуваме со комплицирана ситуација, но ќе се бориме до крајот. Пирло останува, Роналдо исто така“, изјави Недвед.

Медиумите во Италија шпекулираат дека ако Јувентус не обезбеди пласман во ЛШ, Роналдо сигурно ќе го напушти клубот.

Коронавирус