петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 46
home Фудбал

Не залудно го има надимакот лудак: Легендарниот голман здиве- со бокс во лице удри навивач (ВИДЕО)

Не залудно го има надимакот лудак: Легендарниот голман здиве- со бокс во лице удри навивач (ВИДЕО)

Легендарниот колумбиски голман Рене Игита, се најде во центарот на вниманието откако еден навивач го удри по брадата.

Да се зборува за фудбалот, да не се спомне тој, не би било чесно. Дриблинзи голови, наркотици, Јужна Америка… за него би можеле слобододно да кажеме дека е неповторлив. Станува збор за Рене Игита.

Рене беше се само обичен голман не. Тешко е да се опише што тој човек правел. Доколку вас денешните голмани ве нервираат со некои потези, верувајте постои еден далеку полош- Рене Игита.

Натпреварот кој беше од пријателски тип се одигра меѓу Америка Кали и Атлетико Меделин, во кој Игита сега е тренер на голманите.

Кога Игита минуваше покрај трибината, на која беа навивачите на гостинскиот тим, еден од фановите почна да му дофрлува и да го навредува.

Тоа познатиот голман не можеше да го истрпи, па со бокс го удри навивачот во брадата.

Коронавирус