петок, 29. септември 2023. Вести денес: 76
home Фудбал

Не се прослави на СП, но реши да биде во центарот на вниманието- Дибала ја промени бојата на коса (ФОТО)

Не се прослави на СП, но реши да биде во центарот на вниманието- Дибала ја промени бојата на коса (ФОТО)

Аргентина не се прослави на 21. Светско фудбалско првенство во Русија каде дојде само до осминафиналето каде доживеа елиминација од Франција со 4-3.

На овој шампионат „гаучосите“ беа непрепознатливи, селекторот Хорхе Сампаоли влечеше чудни потези, а меѓу нив беше изоставувањето, малата минутажа на ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала.

Дибала го преседе на клупата најголемиот дел од мундијалот, односно доби само 22 минути и тоа на пресметката со Хрватска.

Сепак Дибала откако не доби големо внимание на СП, реши да го сврти своето внимание фарбајќи си ја косата, но во малку поинаква боја, погледнете.

Time to be crazy ???

A post shared by Paulo Dybala (@paulodybala) on