среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 43
home Фудбал

„Не му доаѓа памет“: Шаќири со новата објава на Твитер предизвика лавина од бесни коментари

„Не му доаѓа памет“: Шаќири со новата објава на Твитер предизвика лавина од бесни коментари

Фудбалерот на Швајцарија Џердан Шаќири се уште е топ тема во сите медиуми по скандалот кој го направи за време на мечот против Србија.

Откако за време на мечот тој заедно со Џака головите ги славеа покажувајќи го албанскиот двоглав орел, фудбалерот повторно ја загрева целата ситуација.

Имено тој на својот Твитер профил објави статус „Идеме Швајцарија“, оваа објава на швајцарскиот репрезентативец овој пат предизвика лавина од коментари кои беа остро спротиставени.