сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 76
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Не може да заборави на Голема Албанија ниту на одморот- Џака повторно со скандалозна фотографија, но овој пат соучесник и сопругата

Не може да заборави на Голема Албанија ниту на одморот- Џака повторно со скандалозна фотографија, но овој пат соучесник и сопругата

Репрезентативецот на Швајцарија Гранит Џака кој за време на мечот помеѓу Србија на Светското првенство предизвика голем скандал покажувајќи го албанскиот национален симбол- двоглавиот орел, повторно е во центарот на вниманието со уште еден нов скандал.

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on

Двајцата фудбалери Џака и Шаќири кои директно ја провоцираа Србија на СП добија парични казни од ФИФА, но и покрај големата критика од јавноста, еден од фудбалерите повторно се осмели на истиот потег.

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on

Фудбалерот на Арсенал кој во моментов е на одмор со својата понежна половина Леонтина, наместо да ужива, тој повторно и испрати нова порака на Србија симболизирајќи двоглав орел кој значи и Голема Албанија, погледнете.

❤👐🏻❤ @__ll.gx__

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on

Коронавирус