вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 104
home Фудбал

Не играше речиси шест месеци, а потоа покажа зошто е еден од најдобрите дефанзивци во светот

Не играше речиси шест месеци, а потоа покажа зошто е еден од најдобрите дефанзивци во светот

Серхио Рамос вчера конечно дебитираше во дресот на ПСЖ.

Рамос пристигна во францускиот клуб пред почетокот на оваа сезона како слободен играч од Реал Мадрид и потпиша двегодишен договор со парижаните.

Сепак, Шпанецот по доаѓањето во ПСЖ имаше големи проблеми со повредите и физичката подготвеност, поради што чекаше речиси четири месеци за конечно да заигра во дресот на новиот клуб.

Рамос вчера го одигра целиот натпревар против Ст. Етјен, а ПСЖ на крајот славеше како гостин со 3:1.

Иако навивачите на ПСЖ беа скептични за Рамос и тоа што не играше речиси шест месеци, но тој им покажа за каква класа се работи и одигра навистина фантастичен натпревар.

На социјалните мрежи се појави и видео од неговите најдобри потези од вчерашниот натпревар, а многумина тврдат дека е јасно дека Рамос и понатаму е еден од најдобрите дефанзивци во светот.

Коронавирус