сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Не гледаа кој кого удира: Голема тепачка на натпреварот меѓу Престон и Болтон во Англија (ФОТО+ВИДЕО)

Не гледаа кој кого удира: Голема тепачка на натпреварот меѓу Престон и Болтон во Англија (ФОТО+ВИДЕО)

Со голема тепачка заврши мечот меѓу Престон и Болтон вчера во Чемпионшип лигата во Англија, при што фудбалерот на домаќините Бен Пирсон беше исклученод игра.

Кон гужвата која се направи на теренот се приклучија и голманите на двата тима, откако судијата свирна крај на мечот.

Погледнете како изгледаше целиот инцидент:

Коронавирус