понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Фудбал

Не ги крие чувствата: Балотели со емотивна порака ги растажи навивачите (ВИДЕО)

Не ги крие чувствата: Балотели со емотивна порака ги растажи навивачите (ВИДЕО)

Балотели предстојниот трансфер период повторно ќе го промени клубот сооглед на тоа што му истекува договорот.

Иако до крајота на сезоната во Франција остануваат уште неколку кола, веќе Балотели се опрости од навивачите на Ница со што и самиот потврди дека на лето кариерата ќе ја продолжи на друго место.

„Ова беа две неверојатни години, ви благодарам на сите за тоа… Останаа уште само пет натпревари“, напиша Марио.

Неговите фанови ширум светот му даваат голема поддршка, но не ја кријат тагата за ваквите емоции на Марио.

Коронавирус