четврток, 23. март 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Не баш сите се среќни за трансферот на Роналдо во Јувентус: Реакцијата на овој фан на Интер стана хит низ целиот свет (ВИДЕО)

Не баш сите се среќни за трансферот на Роналдо во Јувентус: Реакцијата на овој фан на Интер стана хит низ целиот свет (ВИДЕО)

Од вчера и официјално Кристијано Роналдо е фудбалер на Јувентус. Сумата за која тој пристигнува е 105 милиони евра, која торинскиот клуб на Реал Мадрид ќе му плати на две рати.

Додека фановите на Јувентус го слават доаѓањето на Португалецот, управата на торинскиот клуб почнува да ја пресметува финансиската добивка која брендот ЦР7 ќе им ја донесе, не баш секој слави за овој трансфер на Роналдо.

Еден од нив е и Лука Мастранџело, комичар кој е и голем фан на еден од најголемите ривали на Јувентус, милански Интер.

loading...