вторник, 21. мај 2019. Вести денес: 117
home Фудбал

НАВРЕДА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Погледнете како навивачите на Шкендија ја пејат „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

НАВРЕДА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Погледнете како навивачите на Шкендија ја пејат „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Погледнете како група навивачи на фудбалскиот клуб „Шкендија“ ја прославија шампионската титула, навредувајќи ги Македонците.

Тие вулгарно го извртеа текстот на песната „Македонско девојче“, пеејќи: „Македонско девојче, ку**а голема!“

Сите овие појави се за најостра осуда и немаат врска со спортот.

Не се очекува од раководството на Шкендија да го осуди скандалозното навивање на своите фанови, бидејќи тие не го осудија ниту инцидентот на своите фудбалери кои пред некој месец на арената „Филип Втори“ прославуваа победа против Вардар со погрдни зборови кон скопскиот клуб.