понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 142
home Фудбал

Навивачко засилување: Доаѓаат сопругите и децата на Пандев и на Ангеловски

Навивачко засилување: Доаѓаат сопругите и децата на Пандев и на Ангеловски
dav

Надица Пандева и Тања Ангеловска, сопругите на капитенот Горан Пандев и на селекторот Игор Ангеловски заедно со децата денеска патуваат за Букурешт со експедицијата на Фудбалската федерација на Македонија. Ќе бидат голема поддршка од трибините за нашите херои кои утре против Австрија ќе го играат историскиот прв меч за Македонија на европските првенства.

Во експедиција се и семејствата на дел од останатите фудбалери и членови на стручниот штаб, заедно со претставниците на ФФМ и со бројната новинарска екипа.

Заедно сме посилни….инвазија на Букурешт.

Коронавирус