понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 62
home Фудбал

Навивачите во шок, управата на Манчестер Јунајтед му верува на Солскјер

Навивачите во шок, управата на Манчестер Јунајтед му верува на Солскјер

Поразот од Лестер предизвика излив на гнев и барање за итни промени од управата на Јунајтед, од страна на навивачите на „Ѓаволите“.

По првичните најави дека можно е Солскјер да заработи отказ уште утре, островските медиуми конкретно „Дејли Меил“ тврди дека во управата на Манчестер Јунајтед се уште веруваат дека Солскјер е правилниот избор за менаџер.

Манчестер Јунајтед на последните пет натпревари во сите конкуренции има три пораи едно реми и победа над Виљареал во ЛШ.

Следен предизвик за Солскјер и Јунајтед е пресметката со Аталанта во ЛШ во среда, по што следуваат дуелите со Ливерпул и Тотенхем во Премиер лигата.

Ако до крајот на овој месец, Солскјер не најде брзо решение за подобрување на формата и резултатите, извесно е дека трпението кај управата на клубот ќе заврши.