вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 101
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Фудбал

Навивачите на Олимпијакос со транспарент : Уби се Огнен Врањеш со малото к..ре

Навивачите на Олимпијакос со транспарент : Уби се Огнен Врањеш со малото к..ре

Навивачите на Олимпијакос решиле да не го остават на мира фудбалерот на АЕК, Огнен Врањеш поради неговата врска со Јелена Карлеуша. По знамето со нејзниот лик, сега се појави нов транспарент со навредлива содржина.

Фановите на Олимпијакос ја искористија изјавата на Карлеуша дека фудбалерот има мал пенис па на српски јазик со граматички грешки му порачаа.

„Ognen Vranjes ubi sе malokuric“.

Овој израз е вистински хит во Грција па дури и се појави емотикони каде се користи овој српски збор.

Коронавирус