сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 106
home Фудбал

Навивачите на ЛА ФЦ со прекрасна кореографија во чест на Коби и Џиџи (ВИДЕО)

Навивачите на ЛА ФЦ со прекрасна кореографија во чест на Коби и Џиџи (ВИДЕО)

Навивачите на Лос Анџелес ФЦ направија прекрасна кореографија во чест на Коби Брајант и неговата ќерка Џијана, кои загинаа во хеликоптерска несреќа минатиот месец.

ЛА ФЦ славеше победа од 3-0 против мексиканскиот клуб Леон во рамки на КОНКАКАФ Лигата на шампиони и се пласираа во осминафиналето.

“Kobe & Gigi Forever” ?? Well played, Los Angeles Football Club. ?

Posted by FOX Soccer on Thursday, February 27, 2020

Коронавирус