сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Навивачите на Јунајтед во шок: Дресот за следната сезона е – катастрофа (ФОТО)

Навивачите на Јунајтед во шок: Дресот за следната сезона е – катастрофа (ФОТО)

Манчестер јунајтед сезонава не игра како што очекуваат навивачите, па јасно е дека на лето ќе следи ремонт на „Олд Трафорд“, доколку премиерлигашот сака да се врати во врвот на табелата.

Јунајтед размислува на новата сезона, а посебно нивниот спонзор Адидас. На интернет се појави фотографија од можниот изглед на третиот дрес на „ѓаволите“, а навивачите се разочарани и сметаат дека тој е чиста катастрофа.

На дресот доминира црна и бела боја, но дизајнот воопшто не им се допаѓа на фановите, па тие се надеваат дека најавата на „Фути Хедлајнс“ е грешка.

Коронавирус