понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Навивачите на Црвена Звезда и Олимпијакос направија хаос во Белград (ФОТО)

Навивачите на Црвена Звезда и Олимпијакос направија хаос во Белград (ФОТО)

Црвена Звезда утре му е домаќин на Олимпијакос во рамки на 2.коло во Лигата на шампионите. Денеска во Белград пристигна навивачката група на грчкиот клуб „Гејт 7“.

Грчките фанови беа пречекани со голем транспарент на автопатот при влезот во главниот град на Србија и тоа испишан на грчки јазик. „Делиите“ и „Гејт 7“ се збратимени и на натпреварот на стадионот „Рајко Митиќ“ ќе навиваат заедно.

Пречекот на грчките навивачи направи тотален хаос во сообраќајот на влезот во Белград, бидејќи тука им се приклучија и „делиите“.

Локални избори 2021